Petek Temizleme

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Petek temizliği pek önemsenmeyen ama enerji tasarrufu konusunda çok önemli bir işlemdir. Binaların ısı yalıtımı ne kadar önemli ise petek temizliği de o kadar önemlidir.

Petek temizliği yaptırmak, tesisat boruları içindeki kirecin giderilmesini sağlar. Böylece boru içindeki su dirençle karşılaşmaz ve kombi pompası zorlanmaz. Kombi pompası zorlanmadığı için daha az enerji harcar. Peteklerin yıpranma süresi uzar ve maliyeti azalır. Doğalgaz faturaları daha düşük gelmeye başlar.

Petek temizliği sayesinde petek içinde tortular temizlendiği için, peteklerin ısı iletimi daha fazla olur.

Petek temizliğinin başka bir faydası da; kombide suyun ısınmasını sağlayan eşanjörü kireçten temizler. Böylece eşanjörün, tesisat sistemi içindeki suyu ısıtması daha hızlı olur.

Eşanjörün gözeneklerinin tıkanması sonucu eşanjörün tamiri maliyetli bir iştir. Petek temizliği sayesinde bu maliyetten kurtulmuş olursunuz.

Kombi bakımı ve petek temizleme yapıldıktan sonra kullanılan petek koruyucu kimyasal tesisat borularında su kaçağına sebep olabilecek kılcal çatlakları onarır. Kimyasal koruyucu tesisat borularını dolaşarak bütün kılcal çatlakları onarır.

Petek koruyucu kimyasal petek içinde tortu oluşumunu yavaşlatır bu sayede sık sık petek temizliği yaptırmak zorunda kalmazsınız.

Petek temizliği sırasında kullanılan petek koruyucu ilaç, boru içinde oluşan kireç oluşumunu yavaşlatır ve tesisat tıkanıklıklarını da engellemiş olur.

Yapılan petek temizleme işlemi sayesinde kombi bakımınız da yapılmış olur.

Firmamız uzun yıllardır petek temizliği konusunda hizmet vererek yılların deneyimini elde etmiştir. Petek temizliği için ödediğiniz ücret, iki yıl içinde kendisini fazlasıyla amorti etmektedir. Ayrıca tesisat sisteminizin ömrünü uzatarak bütçenize katkı sağlamış olursunuz.

Petek Temizliği Gerekli Mi?

İlk defa kombi petek temizliği yaptıran müşterilerimiz, kombi petek temizliğinden sonra gördükleri sonuca çok şaşırdılar ve daha önce yaptırmadıkları için pişman oldular.

Bu hizmet için ödediğiniz ücretin çok daha fazlasını iki yıl içinde doğalgaz faturası olarak ödemektesiniz. Ayrıca meydana gelen tesisat sorunları ve kombi arızaları için ödeyeceğiniz ücreti de hesaba katmadık.

Petek temizliği için kararsızsanız; firmamızı arayın, sizlere detaylı bilgi verelim. Firmamız petek temizliği işini profesyonel olarak yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir