Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Nedir? Neden kombi bakımı yaptırmalıyız? Yaptırmazsak neler olur? Kombi bakımı ne sıklıkla yapılmalı? Kombi bakımının maliyeti nedir? gibi merak ettiğiniz sorular varsa yanıtlıyoruz. 444 28 46'yı arayabilirsiniz.

Kombi Bakımı

Kombi bakımı, her yıl düzenli olarak yapıldığı takdirde etkisini gösteren, kombinizin daha uzun ömürlü olmasını ve daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan bir kombi servisi hizmetidir. Kombi bakımı çeşitli sebeplerden yapılmaktadır. 

Kombi Bakımı Neden Yapılır?

Kombi bakımı, kombinizde biriken kir ve tozu arındırmak için yapılır. Çünkü kombinizde birikinti olduğu takdirde kombi arızaları meydana gelecek ve kombiniz düzgün çalışmayacaktır.

Kombi bakımı, kombinizin ayarlarının düzgün çalışıyor olup olmadığını kontrol etmek ve bir anormallik varsa onu düzeltebilmek adına yapılmaktadır. Bu kontroller sayesinde can kaybı gibi hayatı tehdit edebilecek kadar ciddi kazaların da önüne geçilebilmektedir.

Kombi bakımı, kombinizin daha uzun süre sağlam bir şekilde tam verimle çalışmasını sağlamak amacıyla yapılır. Kombi arızalarının oluşmasını engelleyecektir.

Kombi bakımı, kombinizden alabileceğiniz ısı seviyesini maksimuma çıkararak, sizin doğalgazdan tasarruf edebilmenizi sağlar. Bu sayede yüksek ücretli faturalar ödemek zorunda kalmazsınız.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle kombinin kapağı açılır ve içindeki kirli su boşaltılır.Genleşme tankının havası ölçülür, şayet içindeki hava miktarı yeterli değilse (<0.75 mbar), içerisine hava basımı yapılır. Yanma odası sökülerek içindeki birikmiş pislik temizlenir. Brülör temizliği yapılır. Fanlara bakılır ve temizlenmesi gerekiyorsa temizlenir. Kombinin filtresi sökülür ve temizlenir. En son kombinin genelinde biriken toz ve kir temizlenir. Her şey temizlendikten sonra kombinin suyu yeniden doldurulur ve gaz ayar kontrolleri yapılır. İşlem tamamlanır.

Kombi Bakımı Periyodu

Bu denli basit ve hızlı bir işlemle kombi arızalarının rahatça önüne geçebilecek ve düşük doğalgaz faturaları alabilecekken maalesef kombi bakımı yaptırmanın ihmal edilmesi, kombi arızalarının baş göstermesine ve yüklü miktarda masraf yapılmasına sebebiyet vermektedir. Ancak düzenli bir şekilde kombi bakımı yaptırmanız halinde, bu gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız. Uzmanlar, kombi bakımının en makulü yılda en az iki kez olmak üzere yılda en az bir kere de olsa yaptırılmasını önermektedir. Detaylı bilgi için Kombi Bakım Periyodu adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Siz de kombi arızalarını oluşmadan önlemek ve kombinizin yıllar boyu dayanıklı kalmasını sağlamak istiyorsanız, 444 28 46 numaralı telefon hattımızdan bizlere ulaşarak talep oluşturabilir ve çok uygun fiyatlarla kombi bakımı yaptırabilirsiniz.7/24 kombi servisi imkanımızla, Türkiye’nin dört bir yanına en uygun fiyatlarla kombi bakımı yapmaktayız.

İstanbul Kombi Servisi yazımızdan kombi bakımı fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


 


  TIKLA ARA 444 2 846   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz