Kombi Bakımı Kime Ait?

Kombi Bakımı Kime Ait? , Kombi Bakım Masrafını Kim Öder?

Kombi Bakımı Kime Ait?

Kombi bakımı gibi önemli bir işlem yerine göre fiyat anlamında yüksek olabilir ve yüksek olmaması durumunda bile günümüz ekonomisinde insanlar bu fiyatı kimin ödemesi gerektiğini merak edebilir ve bunun yasal gereksinimi merak etmek herkesin en basit hakkı. Biz de sizlere daha önce yılda en az bir kere yapılması gereken işlemden ‘’Kombi Bakımı Her Yıl Yapılır Mı Ve Yapılmalı Mı?’’ yazımızda bahsetmiştik, ona da buradan ulaşabilirsiniz. Bu nedenle burada neden yapılması gerektiğinin detaylarına girmeden kombi bakımının kime ait olduğunun detayını vereceğiz. 

Kombi Bakımının Ücretini Kim Öder?

Bu soruya yasal bir cevap verebilmek adına ‘’Kiracılık Hukuku’’ denilen bir yapıya bakmamız gerekiyor. Borçlar Kanunu gereğince ev içerisindeki kombi dahil olmak üzere demirbaş yapıların iyi tutulması kiracının sorumluluğundadır. Demirbaş içerisinde bulunan parçaların veya direkt demirbaşın değişikliği de ev sahibinin sorumluluğunda. Yani bakım masrafı kiracıya aitken bir parça değişikliği durumu olursa bunun sorumluluğu ev sahibindedir. 

Siz de bakım yaptırmanız gerektiğini düşünüyorsanız 444 28 46’yı arayarak 7/24 çalışan ekiplerimize ulaşarak aynı gün içinde hizmet alabilirsiniz.

Ankara'da kombi servisi arayanlar yazımıza göz atabilirler.


  TIKLA ARA 444 2 846   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz